موتور محرک خودت باش!

مقدمه

در پستی از شاهین کلانتری، که درباره ایده هایی برا ی نوشتن بود، یکی از پیشنهاد های که به مخاطب داده بود این بود که موضوعی که براتون جذاب بوده رو معرفی کنید. اون موضوع میتونه کتاب، فیلم، یا یک موزیک خوب باشه. حتی به نظر من میتونه معرفی یه کابرویرگولی یا یه وبلاگ خوب باشه. به همین دلیل من در اینجا میخوام پست های وبلاگ دوستانم که برام جاب بوده یا پادکست خوبی که گوش کردم رو به اشتراک بذارم.


موتور محرک خودت باش!

عنوان پادکستی هست که در کست باکس یا هر اپلیکشن پادکست دیگه میتونید اون رو در سری پادکست صلح درون با گویندگی سپهرخدابنده پیداکنید! کلیت این پادکست، با محوریت اتکا به خود و عدم توجه به تایید دیگران جلو میره. درواقع می‌خواد به شما بگه اگر مطمئنی راه درستی رو انتخاب کردی، به حرف های منفی دیگران توجه نکن و فقط بشنو ولی گوش نکن.

انتهای پادکست هم به آرزوها و رویا ها اشاره میکنه و بهمون یادآوری می‌کنه، رویا‌ها ساختنی هستند! آرزوها رو باید ساخت. منتظر نباش سرراهت قراربگیرن . زمانی سرراهت قرار میگرن که تلاش کنی.

ممکنه بگید خب اینم از اون جمله ها و حرف های تکراری ای هست که تو حوزه موفقیت میزنن! اما به قول شاهین کلانتری توی یکی از پست هاش، چه موضوعی گفتن مهم نیست، “چگونگی” بیان اون موضوع مهم هست؛ که فکر میکنم بیان سپهر خدابنده توی پادکست هاش یه بیان متفاوتی هست بای آدم هایی که بین راه انرژی شون میافته و نیاز دارن انگیزه بگیرن. لینک پادکست رو هم انتهای همین نوشته براتون میذارم.

آغاز

با راه اندازی سایت انگار یه پنجره باز شد رو به دنیایی جدید ناشناخته ..چیزی شبیه به لحظات قبل از سخنرانی وقتی که پشت تریبون قرار میگیری ! به همان اندازه دلهره آور …چند ضربه انگشت به میکروفون به بهانه تست کردن صدا و البته جلب توجه حضار! دقیقا همین وضعیت در این پست حاکم است … دعوت میکنم در ادامه با این سخران همراه باشید .

همیشه شروع نوشتن از اینکه کی هستی و قراره اینجا چه چیزهایی برای مخاطب ارائه بدی سخته !

من زهرا اوحدی یه نویسنده، به جمع وبلاگ نویسان ورد پرسی اضافه شدم. به حوزه های مخلتفی علاقه دارم و اینجا از تجربیاتم مینویسم .

اگر با سایت متمم و محمدرضا شعبانعلی آشنا هستید من یک متممی هستم !

من همیشه عاشق چالش شرکت کردن بودم اما چالشی با تعریف خودم! چالشی که در آن برای یادگرفتن یک موضوع جدید یا یک مهارت با فرد دیگری شروع به نمایش دادن آنچه در چنته دارید می کنید و برای اینکه در ادامه دستتان خالی نباشد به دنبال افزایش آگاهی و تمرین کردن می‌‌ روید. در این تیپ چالش ها به ظاهر رقابت و به رخ کشیدن هنر یا مهارتی است که دارید اما من معتقدم چیزی فراتر از این است؛ وادارشدن به یادگیری، آن هم با لذت و سخت کوشی. طعمی لذت بخش دارد که در یادگیری فردی یا حتی گروهی با تعریف آکادمیک آموزشی ما وجود ندارد.

چالشی که اینبار شروع کردم با همراهی یک دوست خوب هست که می تونید از اینجا نوشته هاشو دنیال کنید.